אקס.אמ.אל (XML)

בקצרה:XML ראשי תיבות של EXTENSIBLE MARKUP LANGUAGE הוא למעשה תקן המשמש למטרות ייצוג נתונים במחשבים, כאשר השימוש ב-XML מיועד למטרות החלפת נתונים בין מערכות שונות הפועלות על גבי תשתיות אינטרנט שונות. תקן XML נקבע על ידי ארגון ה-WWWC והוא משתייך לקבוצת שפות הסימון.

מה חשוב לדעת על XML:

תקן ה-XML אומנם אינו מוגדר כשפת תכנות, אך הוא משמש בין היתר ליצירת שפות תכנות שונות כגון XHTML.

תקן זה משמש למטרות ייצוג המידע באופן כללי והוא איננו מגדיר איזה מידע יוצג.

בין יתר תכונות ה-XML נכללות:

  • אפשרות לייצוג המידע הרצוי באופן טקסטואלי.
  • שמירת תגיות מטא מידע ביחד עם המידע עצמו.
  • אפשרות לסידור המידע במגוון צורות.

חשוב לציין שייצוג המידע מתבצע תוך כדי שימוש בתגיות שונות המגדירות למעשה את רכיבי המידע, כאשר בתוך רכיבי המידע ניתן לאחסן גם את רכיבי המידע עצמו וגם רכיבים נוספים המתווספים לדף התוכן.

מטרת ה-XML:

תקן ה-XML התפתח על מנת לשכלל את שפת התכנות HTML, כאשר חשיבותו המרכזית היא ביצירת חיבורים בין מערכות שונות.

חשוב לציין שתגי XML אינם מוגדרים מראש ולכן על מפתחי התוכן באתרים ודפי המידע להגדיר בעצמם את התגים בהם ייעשה שימוש.

מסמך XML ניתן לפתיחה באמצעות כל עורך טקסט פשוט וניתן להציג אותו דרך הדפדפן ללא תלות במערכת מסד נתונים כזו או אחרת.

השימוש במסמכי XML מאפשר פעולת שלפיה של נתונים, לרבות, הגדרת נתונים ושליפתם בהתאם לצורך.

מכיוון שתקן ה-XML אינו מוגדר כשפת תכנות, שמירת הנתונים מתאפשרת באמצעות שימוש בתגים הזהים לתגי HTML החשבת לשפת התכנות הנפוצה ביותר בעולם ליצירת דפי תוכן ברשת האינטרנט.

חשיבות ה-XML בהקשר של קידום אתרים:

מסמכי XML הידועים גם בשם קבצי XML מהווים למעשה ערך מוסף משמעותי וחשוב לכל אתר אינטרנט המעוניין לשפר את מיקום הקידום האורגני  במנועי החיפוש השונים.

גוגל, הנחשב למנוע החיפוש המוביל ביותר ברשת, מעניק עדיפות לכל סוגי האתרים המעלים מפת אתר איכותית התואמת את דרישות האלגוריתמים של גוגל, כאשר מפת האתר מסייעת לאותם רובוטים של גוגל לסרוק בדרך פשוטה ומהירה את האתר המיועד.

כפועל יוצא מכך, אתרים בהם מופיע קובץ XML המכיל בתוכו פירוט מורחב ומדויק של כל דפי האתר, הינם אתרים הזוכים לתדירות ביקורים גבוהה יותר של הרובוטים של גוגל ובכך למעשה אותם אתרים נהנים משיפור מיטבי בתוצאות הדירוג.

כמו כן, חשוב לציין שתקן ה-XML הינו שימושי למטרות חילופי נתונים ויצירת תגיות שונות המותאמות באופן פרטני לכל דף תוכן באתר וכפועל יוצא מכך, הטמעת קבצי XML באתרים השונים הינה פעולה יעילה למטרות קידום האתר במנועי החיפוש.

מספר מילים על חשיבותה של מפת אתר לצרכי קידום אתרים:

יצירת מפת אתר מתאפשרת באמצעות יצירת מפת אתר ב-HTML ויצירת מפת אתר ב-XML.

כאשר יוצרים מפת אתר באמצעות XML מאפשרים לרובוטים של מנועי החיפוש להתמצא בדרך הקלה והנוחה בדפי האתר, כאשר מפת אתר XML היא למעשה קובץ XML הנמצא בתיקייה הראשית של הדומיין, כאשר קובץ ה-XML כולל בתוכו רשימה של כל עמודי האתר המיועדים לחיפוש במנועי החיפוש.

הטמעת מפת אתר שימושית בעיקר לאתרים חדשים העולים לרשת, וכמו כן, לאתרים בהם בוצעו שינויים מבניים ושינוי תוכן.

יחד עם זאת חשוב לציין שמפת אתר מסוג XML חיונית גם עבור אתרים גדולים או מורכבים בהם קיים מספר גדול של דפי תוכן, תיקיות, קבצי וידאו, תמונות וכדומה.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button