וורדפרס (WordPress)

בקצרה: מערכת ניהול תוכן ששימושה המקורי היה לכתיבת בלוגים אך עם השנים קיבלה וורדפרס תפנית מפתיעה וכיום נבנים באמצעותה אתרי אינטרנט רבים ומגוונים לרבות אתרי תדמית, אתרים שיווקיים, אתרי מידע, בידור ועוד.

המערכת מאפשרת הוספת עמודים חדשים, עדכון תכנים חדשים וישנים ללא סיוע חיצוני של מתכנת. וורדפרס משווקת כמעט בכל השפות לרבות עברית ולה ניתן להתאים עיצובים מגוונים באמצעות תבניות מוכנות מראש. השימוש במערכת וורדפרס הוא חינם.

וורדפרס היא תוכנה המבוססת על קוד פתוח ומאפשרת לכל משתמש לבנות לעצמו אתר אינטרנט בקלות, במהירות יחסית ובחינם. נכון לשנת 2019, אם אתה לא ברשת אתה לא קיים ועל כן חשוב לשלב כל עסק, אג'נדה, רעיון ואפילו תחביב ברשת ולנסות להביא אותו לקדמת הבמה.

אין ספק כי השקעה בבניית אתר דורשת משאבים רבים, אשר לא כל אחד מחזיק בהם ועל כן יש את מערכת וורדפרס שמאפשרת לכל אדם ובחינם להקים אתר אינטרנט. היה ואין לו כישורים או זמן להתעסק בבניית אתר, ניתן בסכום הגיוני ונגיש לפנות אל בעל מקצוע ולבנות אתר שמכבד עצמו ואת מה שהוא מציג.

ההיסטוריה של מערכת וורדפרס

רבים שואלים כיצד יכול להיות שניתן לבנות אתר בחינם? מהו בעצם מודל הרווח של וורדפרס וכדי לענות על שאלה זו ניגש מעט לעבר. וורדפרס הגיחה לעולם כתוצר לוואי של פרויקט הבלוגים b2/cafelog.

בנקודה מסוימת נדרשה מערכת טובה ואיכותית יותר, אז עבדו על הקוד הקיים מאט מולנווג ומייק ליטל והציגו בשנת 2003 את מערכת הוורדפרס.

על מערכת הוורדפרס, עובדת קהילת מתכנתים קטנה סביבה מתאגדים מתכנתים נוספים שיוצרים גרסאות בטא נוספות.

וורדפרס נכון לשנת 2019, היא מערכת ה- CMS הפופולארית ביותר בכל רחבי העולם – כל אתר רביעי בנוי על פלטפורמת וורדפרס ולא רק אתרים קטנים ובלוגרים אלא גם אתרים גדולים, חברות ומותגים מובילים.

כיצד בנוי אתר וורדפרס

אתר וורדפרס יכול להיות בסיסי ויכול להיות מתקדם ומורכב יותר, בהתאם לצורך. כל אדם / עסק / ארגון / חברה ומותג יכולים לקבל את ההחלטה באשר לגודל והיקף האתר שברצונם להקים.

אתר וורדפרס בסיסי, מכיל פוסטים שמשמשים לתכנים אותם יש לעדכן באופן קבוע ועמודים.

ניתן לחלק את הפוסטים לפי תגיות או לפי קטגוריות, כך אפשר בקלות לזהות את כל הפוסטים שרשורים לפוסט ספציפי בארכיון המערכת. לכל פוסט ניתן לפתוח אופציה להשארת תגובות בהתאם לרצון בעל האתר ו/או הבלוג ומאידך ניתן לכבות את האופציה להשארת התגובה. למעשה, ניתן לעשות כמעט הכל בוורדפרס.

העמודים במערכת הוורדפרס, משמשים יותר לפן הסטאטי באתר, דהיינו לחלקים שלא משתנים באופן תדיר באתר ובין היתר אודות, שירותים, צור קשר וכיוצא בזאת.

עמוד, לא יכול להיות משויך לקטגוריה אך ניתן להחליט איזה עמוד יהיה עמוד בן ואיזה עמוד יהיה עמוד אב, כך שניתן יהיה להוסיף תפריטים בהתאם לעמודי האתר ולהיררכיה בו.

כל אדם, גם ללא ידע בסיסי בתכנות יכול להקים אתר וורדפרס ולתפעל אותו כראוי ואף לקדם אותו למיקומים לא רעים בתוצאות החיפוש של גוגל. כל עמוד במערכת וורדפרס ניתן לערוך בדומה לדף וורד, אותו מכיר כל אדם ממוצע החל מהוספת כותרות, דרך הטמעת פסקאות ותמונות ועד הוספת קישורים.

כאמור ומי שמבקש לעצב אתר מעט יותר מתוחכם, צריך לצבור ידע נרחב יותר וללמוד מעט יותר אודות מערכת וורדפרס שאין זה תורה מסיני, אך בהחלט דורש ידע וזמן למידה ויישום. עם מערכת וורדפרס ניתן לבצע עיצובים ייחודיים ולחילופין ניתן להשתמש בתבניות מוכנות מראש בהם יתבצעו שינויים מינוריים בהתאמה אישית.

אם אתם מתעדים להקים אתר והבנתם כי מוטב לעשות זאת בוורדפרס, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button