קידום אתרים כובע לבן (White Hat SEO)

קידום אתרים אותו מבצעים בהתאמה מלאה לפרקטיקה המוכרת של קידום אתרים וזאת תוך הימנעות מהניסיון להערים על גוגל רק לשם התקדמות בתוצאות החיפוש ובין היתר הוספה מאסיבית של קישורים. הקו שבין קידום אתרים לבן לבין קידום שחור הוא מטושטש וזאת בשל הצעדים אותם מבצעת גוגל צעדים שנועדו להקטין את החלק היחסי של הקישורים מסך הפקטורים הקשורים ישירות לדירוג האתר בתוצאות החיפוש.

קידום הוא תחום רחב ומעבר למורכבות שלו, הוא מאגד סביבו מקדמי אתרים, שנלחמים על כיסם של בעלי האתרים ובעלי אתרים אשר מתחרים על מיקומים גבוהים, בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש השונים ובראשם גוגל. כאשר מדברים על קידום אתרים מתייחסים לכל מנועי החיפוש, אך רוב המשקל נוטה לכיוונו של מנוע החיפוש גוגל אשר הינו המנוע הפופולארי וזה שבו מרבית העולם עושה שימוש.

קידום אתרים כובע לבן הוא תהליך קידום אותו מבצע מקדם אתרים, בהתאמה מלאה ודיוק מרבי להנחיות אותן הגדיר גוגל. כל מקדם אתרים, עובד על מנת לשפר את נראות האתר בתוצאות החיפוש (לא בהתאם לחיפוש מילת מפתח ספציפית אלא באופן כללי). יש מי שבוחר לקדם אתר תחת כובע שחור, אחרים בוחרים בכובע לבן ויש את האמצע שמוגדר כקידום אפור.

ההנחיות אותן הציג גוגל ועל פיהם מתבצע קידום כובע לבן

כאמור, קידום אתרים כובע לבן הוא קידום המתבצע ללא סטיות מההנחיות המוצגות על ידי מנוע החיפוש גוגל, בין היתר: התאמת אתר האינטרנט למובייל, שיפור מהירות טעינת האתר, הזנת תוכן איכותי לאתר, פעולות אופטימיזציה מגוונות, שימוש בנתונים המובנים של האתר ועוד.

הקידום הלבן, מתמקד בפעולות אותן מבצע המקדם בתוך האתר (Onsite) ולא מחוצה לו – חשוב לזכור כי קידום אתר כולל לא מעט פעולות אותן יש לבצע ברחבי הרשת ובין היתר איתור קישורים (נכנסים אל האתר) ועוד.

יתרונות קידום כובע לבן

כמו בכל תחום בחיים גם לבחירה לקדם אתרים תחת כובע לבן יש יתרונות לצד חסרונות. אין בכתוב לקבוע מה עדיף וכמובן שכל מקדם יכול לבחור לעצמו את שיטת הקידום המועדפת עליו ולקבל על עצמו את היתרונות לצד החסרונות במודעות מלאה.

קידום לבן הוא לכאורה קידום בטוח, ומקדם האתר לא מסתכן (לא בהווה ולא בעתיד) בענישה מצד גוגל, אך יש לזכור כי גוגל מעת לעת משנה את חשיבות הפרמטרים של האלגוריתמים, כך שללא קשר לשיטת הקידום הנבחרת, מיקומי האתר עלולים להיפגע בזמן זה או אחר.

חשוב להבין שכמעט כל תחום הוא תחרותי (מי יותר ומי פחות) ומקדם אתר שלא מפעיל מניפולציות גם אם הן מזעריות ולצורך העניין יוזם קישורים נכנסים אל האתר, עלול למצוא עצמו מחוץ לתחרות ואין זה משנה עד כמה יפעל בהתאם להנחיות גוגל, הוא לא ימצא את עצמו בראש תוצאות החיפוש אם בכלל. חשוב מאוד להישמע לכללים אך נשאלת השאלה היכן אפשר ליזום מעבר לכללים ולסייע לקידום האתר.

במאמר מוסגר נציין כי, מקדם אתרים אשר בוחר בשיטת הקידום הלבן בלבד, הוא מקדם אתרים שיתקשה לקחת אתרים אל ראש תוצאות החיפוש ובעיקר אם מדובר על תחום תחרותי בו מקדמים אחרים עושים מאמצים כבירים על מנת להוביל אתר אל ראש תוצאות החיפוש. מתי קידום כובע לבן הוא כן אפקטיבי? במקרים בהם אתר ספציפי מציע או מציג אלמנטים ייחודיים שלא ניתן למצוא בשום אתר אחר ובמידה והוא עוסק בנישה ספציפית וייחודית בה אין מתחרים רבים אם בכלל.

אז נכון, גוגל שואפת להציג מצג בו כל עוד נבנה ונקדם אתר טוב בהתאם להנחיות אותם הם מציגים הכל יתנהל כשורה אך המציאות היא מעט שונה משום שאתר איכותי ככל שיהיה, אם לא יכנסו אליו גולשים, לא שווה יותר מעוד אתר ברשת. שימו לב, כל עוד אתם מבקשים מאתר שיוציא לאתרכם קישור, אתם מועברים ממקדמי כובע לבן למקדמים בתחום האפור. הטיפ שלנו הוא לדעת ליהנות מהטוב שבכל העולמות אך להשאיר את הקידום למקצוענים ולחברות הקידום הטובות ביותר, אלו ידעו כיצד לקחת את האתר שלכם היישר אל תוצאות החיפוש מבלי לסכן אותו או אתכם.

.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button