פי.אייצ'.פי (PHP (Personal Home Page

בקצרה: (PHP (PERSONAL HOME PAGE היא למעשה שפת תכנות לכתיבת סקריפטים (שפת תסריט) המיודעת בעיקר לצרכי תכנות יישומי אינטרנט בצד השרת, אך חשוב לציין שהיא יכולה לרוץ במקביל גם על המחשב של צד הלקוח (גולש) באמצעות מפרש (INTERPRETER).

ה-PHP נחשבת לאחת משפות התכנות הנפוצות ביותר וזאת לנוכח היתרונות הרבים הנלווים אליה, כאשר הרבה מאוד אתרים ומערכות לבניית אתרים מבוססות על שפת ה-PHP, וביניהן מערכות כגון :

ואתרים כגון:

  • ויקיפדיה.
  • פייסבוק.

PHP כטכנולוגיית צד שרת:

בדומה לטכנולוגיות צד שרת נוספות, גם ה-PHP מאפשר את יצירתם של דפי אינטרנט דינמיים בשילוב נתונים מבסיסי נתונים, ובכך למעשה, שפת תכנות זו יודעת לטפל בטפסים ומידע הנשלח מצד לקוח (משתמשי הרשת).

חשוב לציין שכשפת תכנות לצד שרת, PHP אינה מתמקדת במשימות אשר בוצעו בצד הלקוח, כאשר PHP יודעת לייצר תוכן באמצעות דף HTML, XML, תמונה או כל אובייקט אחר ולמעשה שולחת אותו אל הדפדפן היודע לפענח את התוכן ולהציג אותו כראוי לגולש.

באותו אופן, שפת ה-PHP יודעת לשלב בתוכה תסריטי JAVASCRIPT , רכיבי פלאש וכדומה ולהפנות אותם לדפדפן, כאשר קוד ה-PHP איננו מגיע למחשב המשתמש.

חשוב לציין ששפת ה-PHP מאפשרת להפוך דפי אינטרנט סטטיים לדפי אינטרנט דינמיים, כאשר החשיבות הנלווית לעדכון דינמי של דפי אינטרנט לצרכי קידום במנועי החיפוש, גורמת ליותר ויותר בעלי אתרים סטטיים להפוך אתריהם לאתרים דינמיים.

יתרונות העבודה עם PHP :

שפת ה-PHP היא למעשה שפת התכנות הראשונה אשר נוצרה לצורך בנייתם של אתרי אינטרנט דינמיים, ורק לאחריה הופיעו כלים נוספים כגון:

  • ASP של מיקרוסופט.
  • ו-JSP של חברת סאן.

על אף היתרונות הנלווים לכלים הנוספים אשר נוצרו אחריה, שפת ה-PHP ממשיכה להיות אחת משפות התכנות הנפוצות ביותר בעולם לצורך בניית אתרי אינטרנט דינמיים וזאת לנוכח היתרונות הנלווים אליה כגון:

  • שפת תכנות קוד פתוח המופצת בחינם ולמעשה מאפשרת לכל מפתח להמשיך ולפתח את השפה.
  • שפת תכנות קלה להבנה ולמידה המתבססת בין היתר על עקרונות התכנות בשפת C.
  • ניתנת להרצה על גבי מגוון רחב של מערכות הפעלה ושרתים ולכן היא איננה מוגבלת לשרתים ומערכות הפעלה מסוימות.
  • מותאמת בצורה האופטימאלית ביותר לבניית אתרים מכל סוג.
  • תכנות נכון בשפת ה-PHP מאפשר השגת אבטחה גבוהה.
  • מגוון רחב של פונקציות ספרייה אשר מקלות את החיים על המפתחים.

קידום אתרים הבנויים באמצעות קוד PHP :

בכל הנוגע לקידום אתרים במנועי החיפוש השונים (וגוגל בראשם), חשוב להדגיש שגוגל או כל מנוע חיפוש אחר, סורק רק את הפלט הסופי של קוד האתר, ולכן, אין זה משנה אם האתר נבנה באמצעות קוד PHP או כל שפת תכנות אחרת.

יחד עם זאת, לפיתוח אתרים באמצעות מערכת קוד פתוח המאפשרת גמישה רבה בכל הנוגע לעריכת אלמנטים שונים באתר ויצירתה של מערכת ניהול תוכן ידידותית, ישנו יתרון מעשי בכל הנוגע לקידום האתר.

PHP הינה שפת תכנות "קוד פתוח", וככזאת, היא מתעדכנת באופן דינמי ורציף על ידי קהילת מפתחי PHP העולמית.

העדכונים הדינמיים של שפת התכנות PHP מאפשרים לבוני אתרים ומקדמי אתרים ליהנות מהיצע הולך וגדל של פיצ'רים ייעודים המותאמים לצרכי בנייה וקידום של אתרים דינמיים במנועי החיפוש בפרט וברשת האינטרנט בכלל.

היתרונות הרבים הנלווים לקידום אתרים הבנויים באמצעות קוד PHP, שומרים על מעמדה של ה-PHP כאחת משפות התכנות הנפוצות ביותר בעולם וזאת על אף החלופות השונות העומדות לרשות מפתחי אתרים לצרכי בניית אתרים דינמיים.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button