ג'אווה סקריפט Java Script

בקצרה: JAVA הינה שפת תכנות הנחשבת לאחת משפות התכנות הנפוצות והשימושיות ביותר בעולם. שפה זו החלה להיות מפותחת בשנת 1991 אך היא הוצגה לראשונה רק במהלך שנת 1995, וכיום היא מהווה את אחד מרכיבי הליבה בפלטפורמת התוכנה JAVA.

התחביר הטכני של שפת ה-JAVA אומנם מבוסס ברובו על התחביר הטכני של שפת התכנות ++C, אך יחד עם זאת, שפת ה-JAVA כוללת בתוכה הרחבות אשר נועדו  בין היתר לאפשר תמיכה מובנית לצרכי עבודה בסביבת האינטרנט .

איך זה עובד:

ברוב המקרים, תוכניות JAVA עוברות הידור ל-JAVA BYTECODE המהווה מעין שפת ביניים המורצת על גבי מכונה וירטואלית העונה לשם: JAVA VIRTUL MACHINE.

כפועל יוצא מכך, תוכניות JAVA יכולות לרוץ על גבי כל מחשב ומערכת הפעלה היודעת להריץ קבצי JVM (המכונה הוירטואלית של JAVA).

עקרונות וביצועים:

JAVA הינה שפת תכנות התומכת בתכנות מונחה עצמים, כאשר לכל ביטוי בשפה מותאם טיפוס יחיד.

תקינות הביטויים נבדקת בזמן ההידור ו/או במהלך הריצה, אך יחד עם זאת, חשוב לציין שמטעמי יעילות, ה-JAVA כוללת גם טיפוסים שאינם אובייקטים, כאשר לכל טיפוס שאינו אובייקטיבי מתבצעת המרה אוטומטית – BOXING.

שפת ה – java כוללת ניהול זיכרון אוטומאטי, בתחילת דרכה, ה-JAVA התאפיינה בביצועים נחותים אך לאורך השנים ביצועים אלו השתפרו הודות לטכניקת (JIT (JUST IN TIME המאפשרת למעשה פעולת הידור ידנית של קוד המכונה, לקוד הספציפי בזמן הריצה.

J2EE:

לאורך השנים, השימוש ההולך וגובר באינטרנט, הוביל לצורך ביצירת תשתית של תוכנת שרת באמצעות שרת תומך JAVA וזאת במסגרת שיתוף משאבים כגון: בסיסי נתונים ומבני נתונים למטרות תמיכה בשרתי HTTP ודפי אינטרנט דינמיים.

צורך זה הוביל לפיתוח JSP שהיא למעשה הטכנולוגיה של JAVA ליצירתם ובנייתם של אתרי אינטרנט דינמיים. טכנולוגיית JSP מבוססת על אוסף כלים הידועים בשם J2EE

פלטפורמת התוכנה ג'אווה:

פלטפורמת התוכנה של JAVA היא למעשה מכלול של מוצרי תוכנה ומפרטים המרכיבים יחידים מערכת לפיתוח יישומים ופריסתם על גבי פלטפורמות שונות.

פלטפורמה זו אינה מיועדת לסוג מסוים של מעבד או מערכת הפעלה והיא מורכבת ממנוע להרצת תוכניות JAVA עבור מגוון רחב של סוגי חומרה ומערכות הפעלה שונות, דבר המאפשר למעשה לתוכניות JAVA לרוץ באופן זהה בכל תוכנה חוצת פלטפורמות.

הפלטפורמה של ג'אווה מורכבת ממספר תוכנות שכל אחת מהן מספקת חלק מהיכולות השונות של הפלטפורמה, כאשר לצורך העניין מהדר ג'אווה ממיר קוד מקור של JAVA ל-JAVA BYTECODE.

בין יתר הרכיבים הנכללים בפלטפורמה של JAVA ניתן למצוא את המהדר לשפת JAVA, ספריות JAVA וסביבת ההרצה המכונה JRE היודעת להריץ את קוד הביניים בהתאם לכללים הנקבעים על ידי המפרט של המכונה הוירטואלית של JAVA ה- JVM.

JAVA DEVELOPMENT KIT:

ערכת הפיתוח של ג'אווה, ה-JDK היא למעשה מוצר ייעודי עבור מפתחי ג'אווה. ערכת פיתוח זו כוללת מהדר לשפת JAVA, עותק מלא של סביבת ההרצה ה-JRE וכלי פיתוח נוספים המשמשים כל מתכנת ומפתח בשפת ה-JAVA.

JAVASCRIPT:

הג'אווה סקריפט היא למעשה שפת תכנות באמצעותה גולשי אתר מסוים יכולים לבצע פעולות אקטיביות באתר, כדוגמאת שליחת טפסים המופיעים באתר.

כמו כן, ה-JAVA SCRIPT מאפשר הצעת חלקים דינמיים באתר ללא צורך בפתיחת דף אינטרנט חדש.

JQUERY:

שפת תכנות המאפשרת לאתרי אינטרנט להציג חלקים דינמיים ואפקטים ויזואליים כאלו ואחרים ללא צורך בטעינת העמוד מחדש מתוך השרת.

חשוב לציין שגם ה- JAVASCRIPT וגם ה- JQUERY הן שפות תכנות המשמשות מקדמי אתרים לצורך ביצוע פעולות קידום כאלו ואחרות בדפי האתר המקודם.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button