אחסון (Hosting)

אחסון הוא שרת מרוחק, בו מתארחים אתרי האינטרנט ומוצגים כך שכולם יכולים לצפות בהם. בעידן הנוכחי ישנן מספר חבילות אחסון בעלי פרמטרים שונים לרבות נפח אחסון, נפח תעבורה ועוד- כל חבילת אחסון נרכשת בהתאמה לצורך.

האינטרנט פועל באופן בו כל אתר צריך להיות ממוקם היכן שהוא וזה נקרא אחסון אתרים (מחסן קבצים במילים פשוטות).

אחסון אתרים הינו שירות עבור אתרי אינטרנט וביסודו מדובר בשירות אירוח עבור אתרים, דפים אינטרנטיים, קובצי מידע שונים ועוד.

כל המידע המאוחסן הופך להיות נגיש וזמין לציבור הרחב. השרתים המאחסנים נמצאים במה שנקרא חוות שרתים במרבית המקרים והאחסון נמכר באופן ישיר או באופן עקיף על ידי ריסלרים.

קיימים סוגים רבים של אחסון בעלי פרמטרים משתנים וכל אחד הרוצה לאחסן אתר, דף וכדומה, צריך לבחור את חבילת האחסון המתאימה לו באופן ספציפי.

קצת על אחסון אתרים

אחסון אתרים נמכר על ידי חברות אחסון שונות. ניתן לרכוש אחסון בשרתים הממוקמים באותה ארץ בה עתיד האתר לפעול אך אין זו חובה כלל וכלל.

את השירות המסופק על ידי חברת האחסון ניתן לרכוש היישר מחברת האחסון עצמה שהיא בעלת השרתים או באמצעות ריסלר אשר שוכר שרתים.

חשוב לעשות את ההבדלה שבין סוגי האחסון עליהם נרחיב בהמשך ולבחור את חבילת האחסון המתאימה ביותר מבחינת הפרמטרים השונים.

כאן המקום לציין כי מרבית חברות האחסון מעניקות את שירות האחסון בתמורה לתשלום אך יש גם דרכים לקבל אחסון אתרים ללא עלות (שירות חינמי, בתמורה להצגת פרסומות וכדומה).

הקשר בין אחסון אתרים לקידום אתרים

אחסון אתרים מתבצע על גבי שרתים ייעודיים ולאחסון ומבחינת קידום אתרים (SEO), מדובר בחשיבות גבוהה – זאת בשל העובדה כי לגורמים השונים (זמינות האתר והשרתים, מהירות האתר, אבטחת האתר וכדומה) הקשורים באחסון עצמו, יש חשיבות בדירוג מנועי החיפוש ובראשם גוגל.

יתרה מכך, בעידן בו חווית הלקוח היא חוויה חשובה עד לאין שיעור מכל ההיבטים, בעל אתר צריך לשאוף לאחסן את האתר שלו אצל חברה אמינה ככל האפשר וכזו אשר תדאג שלא יתרחשו נפילות לעיתים תכופות.

חשוב לזכור כי אתר שאינו באוויר באופן תדיר, הופך כמעט באופן אוטומטי לאתר לא אמין, הן עבור הגולשים אשר נתקלים באתר שאינו באוויר והן עבור מנועי החיפוש.

סוגי אחסון

קיימים מספר סוגי אחסון שונים, להלן פירוט קצר:

  • Free Hosting – אחסון ללא עלות: אחסון בו הלקוח יזכה לקבל אחסון ללא תמורה. לרוב מדובר באחסון מוגבל ויתווספו פרסומות

 

  • Free Hosting – אחסון שיתופי: האחסון השיתופי אומר כי מספר אתרים שונים, יאוחסנו על גבי אותו שרת. משאבי השרת (מעבד, זכרון וכו') יתחלקו בין האתרים הללו ובמידה והשרת ייפול או אחד האתרים יעשה שימוש במרבית המשאבים, כלל האתרים יושפעו אף הם.

 

  • Clustering אחסון במקובץ: בחירה בסוג אחסון זה משמעה שמספר שרתים שונים, יעבוד במשותף ויאחסנו את המידע המאוחסן. שרתים אלו יחלקו את המשאבים שלהם וישתפו פעולה האחד עם השני.

 

  • Virtual Private Server – אחסון מיני ייעודי: סוג אחסון זה אומר כי לקוח אשר רוכש אותו יקבל מחיצה (מתוך האחסון הייעודי הקיים) וגם יוקצה לו מעבד וזכרון. בכל מחיצה כזו, תותקן מערכת הפעלה נפרדת. לקוח השוכר אחסון מיני ייעודי, יוכל לגשת למערכת ההפעלה המותקנת במחיצה הייעודית שלו.

 

  • Dedicated – אחסון ייעודי: אחסון המעניק גישה מלאה לשרת המאחסן לצד סיסמת מנהל. האחסון הזה אומר שכל לקוח אשר רוכש אותו, יקבל שרת אחסון ייעודי משלו והוא יוכל לעשות שימוש בכל המשאבים.

לסיכום, בעת בחירת חברת אחסון וסוג אחסון, חשוב להכיר את הפרמטרים ולהבין מה הם הצרכים. מה שמתאים לאתר אחד, אינו אומר שיתאים לאחר והכל תלוי פרמטרים ואפילו מערכת ניהול האתר (ישנו אחסון ייעודי לוורדפרס וכדומה). יש להתאים את האחסון הנכון ולבחור בחברה מקצועית ובעלת המשאבים הנדרשים.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button