גוגל AMP

בקצרה: AMP (ראשי תיבות של ACCELERATED MOBILE PAGES) הוא למעשה פרויקט משותף של גוגל, טוויטר וגופים נוספים שמטרתו יצירת דפי אינטרנטי מהירי טעינה לסביבת המובייל.

פרויקט ה-AMP זכה לכינוי גוגל AMP והוא הושק לראשונה בסוף שנת 2015 וזאת לנוכח העלייה המתמדת במכשירי המובייל לצרכי ביצוע פעולות גלישה במרחבי הרשת.

מה חשוב לדעת על ה-AMP:

פרויקט ה-AMP של גוגל מבוסס על פיצ'ר ייעודי שמטרתו להפוך את טעינת האתרים דרך המובייל למהירה יותר.

פרויקט זה הגיע לעולם בעקבות העלייה ההולכת וגוברת בשימוש בסביבת המובייל למטרות גלישה באינטרנט וגם על רקע הפיצ'ר הייעודי של פייסבוק הידוע בשם INSTANT ARTICLES (אשר הופיע לראשונה במאי 2015) ובאמצעותו ניתן לטעון כתבות מסוימות המופיעות ב-פיד באופן מיידי.

חשיבותו של פרויקט ה-AMP:

הצורך בטעינת דפי אינטרנט במהירות גבוהה יותר בסביבת המובייל וגם בסביבת המחשבים הנייחים, מהווה את אחד מהנושאים המרכזיים ביותר בתחום קידום האתרים, וזאת לנוכח חשיבות זמן הטעינה בכל הנוגע להקשר של שיעורי נטישה העלולים לנבוע במקרים רבים לנוכח מהירות טעינה איטית של אתרים מסוימים.

כפועל יוצא מכך,פרויקט ה-AMP של גוגל היווה בשורה משמעותית עבור כלל בעלי האתרים ברשת האינטרנט ועבור כלל העוסקים בתחום קידום אתרים.

חשוב לציין שמחקרים שונים בתחום הרגלי הגלישה של כולנו מעידים על כך שכ-40% מהגולשים ינטשו את האתר במקרים בהם זמן הטעינה של דפי האתר עולה על 3 שניות, ובהתאם לכך, כל עיכוב של שנייה בזמן הטעינה עלול להוביל לירידה של עד 10% ביחס ההמרה.

טכנולוגיית AMP:

טכנולוגיית AMP של גוגל מאפשרת למעשה טעינה מלאה של דפי אינטרנט במהירות שיא שטרם הכרנו קודם לכן, לפני החלת הטכנולוגיה, זמן הטעינה של אתרים (בסביבת המובייל בעיקר) ארך בממוצע בין 3 ל-20 שניות וזאת בהתאם לגודל קצבי הקוד של האתר.

כל האתרים אשר הטמיעו את הטכנולוגייה יופיעו בתוצאת החיפוש (של גוגל במובייל בלבד) עם סמל ברק והכיתוב AMP ויכולים להיטען בפרק זמן של שברירי שנייה עד שנייה אחת בלבד לטעינה מלאה.

השימוש בטכנולוגיית AMP של גוגל:

דפי מובייל מואצים (AMP בתרגום מילולי) הם למעשה דפי HTML רגילים העושים שימוש במספר כלים טכנולוגיים אשר נועדו לשפר מהירות טעינתם בסביבת המובייל.

את תוספי ה-AMP ניתן להטמיע באופן מהיר בכל מערכת ניהול תוכן נפוצה וזאת באמצעות התקנת פלאגין נדרש.

יחד עם זאת, חשוב לציין שהוספת AMP של גוגל באתרים אשר נבנו בקוד HTML מותאם אישי, יחייב אתכם למשאבי פיתוח נוספים.

כמו כן, חשוב לציין שה-AMP של גוגל מותאם יותר לאתרים בהם מוצג תוכן סטטי מכל סוג שהוא לרבות:

  • דפי מוצר
  • עמודי בלוגים
  • אתרי חדשות

כיום הטכנולוגיה נכון להיום פחות מתאימה לאתרים בהם מופיע תוכן דינמי או תוכן אינטראקטיבי מורכב.

שילוב AMP באתרי תוכן דינמי:

כטכנולוגיה ייעודית לצרכי שיפור זמן הטעינה של דפי אתר מסוימים במובייל, טכנולוגיית AMP של גוגל מהווה ערך מוסף גם לבעלי אתרים בהם מופיע תוכן דינמי ואינטראקטיבי מורכב.

באתרים אלו, מומלץ להטמיע את טכנולוגיית ה-AMP על גבי דפי אינטרנט ייעודיים (בהם מופיע בעיקר תוכן סטטי) וזאת למטרות קידומו של הדף כדף מרכזי בפעולת הקידום.

יחד עם זאת, חשוב לנו לציין שפרויקט AMP של גוגל הינו פרויקט מגלגל וככל הנראה במהלך השנה- שנתיים הקרובות, טכנולוגיית ה-AMP תותאם מראש לכל סוגי האתרים, לרבות, אתרי תוכן דינמי.

לסיכום

פרויקט ה-AMP של גוגל, נחשב לאחד מהאמצעים הטכנולוגיים היעילים ביותר כיום לשיפור זמן טעינתם של דפי האינטרנט בסביבת המובייל, ולפיכך, הוא מהווה כלי חשוב ומרכזי בכל הליך קידום אתרים.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button