אלגוריתם (בקידום אתרים)

אלגוריתם הינה שיטה או דרך מאורגנת של כללים או פקודות (קוד תוכנה) אשר נועדו לסייע בפתרון בעיה מסוימת או לצרכי ביצוע משימות שונות.

מונח זה נפוץ בעיקר בתחום פתרון בעיות במתמטיקה או במדעי המחשב, כאשר כל תכנית מחשב היא למעשה סוג של אלגוריתם או אסופה של אלגוריתמים שמטרתם לייצר רצף של פעולות מכוונות באמצעות פקודות וכדומה.

אלגוריתם בתחום מדעי המחשב והטכנולוגיה :

בתחומי מדעי המחשב והטכנולוגיה, אלגוריתם הינו מונח נפוץ ושימושי המתאר סדר הוראות ופקודות אשר ניתנו למחשב ו/או לתוכנת מחשב ו/או למכשיר טכנולוגי כזה או אחר, על מנת שיוכל לתפקד כמתוכנן לבצע מגוון רחב של פעולות מכוונות.

האלגוריתמים בתחום מדעי המחשב והטכנולוגיה, הינם אלגוריתמים מתוחכמים ומורכבים והם מצווים כיום כמעט בכל טכנולוגיה כזו או אחרת בה אנו עושים שימוש ברמה היומיומית.

אלגוריתם במנועי החיפוש :

דוגמא נפוצה לשימוש באלגוריתמים מיושמת על ידי מנועי החיפוש השונים במרחבי רשת האינטרנט, כאשר הנפוצים ביניהם מכונים בשפת מקדמי האתרים כ-"רובוטים של גוגל". אלגוריתמים אלו יודעים לווסת את שאילתות החיפוש אותן אנו מבצעים במנוע החיפוש, ובהתאם לסדר ההוראות אשר תוכנן להם, האלגוריתמים של גוגל (ומנועי חיפוש נוספים) יודעים כיצד לפעול ולתרגם את מילות וביטוי החיפוש של הגולש/ת לעמודי אינטרנט בהם מצויים תוצאות החיפוש הנדרשות.

דוגמאות נוספות לשימוש באלגוריתם :

השימוש באלגוריתמים נפוץ כיום בכל רשת חברתית או שירות תוכן כזה או אחר המוצע לנו. השימוש באלגוריתמים במקרים אלו, נועד בין היתר לאפיין את תחומי העניין הרלוונטיים לגבינו ובהתאם לממצאי האפיון להציג בפנינו תכנים נוספים בתחום העניין או בתחומים הנושקים לתחום העניין.

למעשה, אפשר לומר שכל פעולת גלישה או שימוש אותו אנו מבצעים באתרי אינטרנט, הרשתות החברתיות, אפליקציות ושירותי תוכן נוספים, מבוססת על שימוש באלגוריתמים היודעים גם לפענח את רצוננו וגם להתאים את רצון זה לתוכן ייעודי.

אלגוריתמים והקשרם לתחום קידום אתרים :

 עבור כל איש מקצוע העוסק בתחום קידום אתרים ברשת, האלגוריתמים של גוגל (הידועים גם בשם: הרובוטים), מהווים את האתגר הגדול ביותר בתהליך קידום אתרים וזאת לנוכח העובדה הפשוטה שהאופן בו תוכננו האלגוריתמים, הוא זה אשר ייקבע בסופו של דבר היכן ימוקם כל אתר ואתר בתוצאת החיפוש המוצגות בפני הגולש.

האופן בו פועלים האלגוריתמים של גוגל הוא למעשה הסוד השמור ביותר ברשת האינטרנט ומלבד מספר מצומצם של מהנדסי אלגוריתמים בחברת גוגל (שחלקם דרך אגב אינם אנושיים אלא מערכות טכנולוגיות), אין אף אדם בעולם היודע בוודאות לפענח את האופן בו אלגוריתמים אלו מסודרים ומסונכרנים זה עם זה.

יחד עם זאת, מקדמי אתרים מובילים בתחומם, יודעים לזהות דרכי פעולה מסוימים על פיהם הרובוטים של גוגל מסדרים עבורנו את תוצאות החיפוש, כאשר בין יתר הגורמים המשפיעים על אופן הקידום ניתן למצוא את תדירות עדכון האתר, תדירות שינוי הקישורים המופיעים באתר, איכות התוכן המופיעה באתר והרלוונטיות של התוכן למילות וביטוי החיפוש ועוד מספר גורמים השומרים בסוד על ידי מקדמי אתרים מובילים בתחומם.

לסיכום :

חשוב לציין ולהדגיש, שהאלגוריתמים של גוגל משנים את סדר פעולתם באופן תדיר וקבוע, ולכן, משימת קידום אתרים במנועי החיפוש של גוגל, הינה פעולה מאתגרת ומתמשכת המחייבת את חברות הקידום השונות לבצע מגוון רחב של פעולות בכל רגע נתון על מנת לפעול לקידום מיטבי של האתרים אותם הם מקדימים, וגם כאשר מושגות תוצאות החיפוש הרצויות, נדרשות פעולות קידום נוספות אשר נועדו לשמר ככל הניתן את דירוגי המיקום של האתרים המקודמים בתוצאות החיפוש.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button