אלקסה (Alexa)

בקצרה – אתר אינטרנטי שמודד בין היתר את נפח התעבורה של כל אתר ברשת לצד מידע נוסף. אלקסה מעניק מדד (מספרי), ביחס ליתר האתרים ברשת (מאותה המדינה ובעולם כולו).

את המידע אוסף האתר באמצעות סרגל כלים, שהותקן אצל המשתמשים, כדי לצפות במידע המלא, יש להצטרף כמנויים בתשלום, אחרת המידע הוא חלקי בלבד.

את אלקסה הקימו ברוס ג'יליאט וברוסטר קייל בשנת 1996, כשהשניים חשבו על שם לחברה, הם מיד חשבו על הספרייה "אלכסנדריה" – ספריה בה אגרו את כל המידע של העולם הישן ומשם נגזר השם אלקסה.

אלקסה היא הלכה למעשה סרגל כלים ואתר אינטרנט, אשר מספק לכל דורש את נתוני תעבורת האינטרנט המסחריים.

כיצד פועל סרגל הכלים של אלקסה :

סרגל הכלים של אלקסה, אוסף מידע אודות הרגלי הגלישה של כל אחד מהמשתמשים (וזאת בתנאי שסרגל הכלים הותקן במחשבי המשתמש), ומעביר אותם אל אתר החברה.

כל אחד מהמשתמשים שהוריד את סרגל הכלים של אלקסה, העניק לחברה את הרשות להשתמש במידע אודות הרגלי הגלישה שלו ולהשתמש בהם כבסיס למדד תעבורת הרשת, אותה מפרסמת החברה לאחר בחינה מדוקדקת של סך המידע.

אלקסה, מציעה לכל משתמש המלצות גלישה בהתאם למידע שהתקבל, בין היתר: ניתוח אופי הגלישה והשוואתו לגולשים אחרים (להם מאפייני גלישה זהים).

החברה שהוקמה בשנת 1996, נמכרה לאמזון תמורת לא פחות מ 250 מיליון דולר.

כיצד עוזר סרגל הכלים אלקסה לקידום אתרים

סרגל הכלים של אלקסה הוא כלי עבודה פשוט ונוח ועל כן כל מקדם אתרים משתמש בו ומי שלא, הגיע הזמן שישתמש בו.

סרגל הכלים מקל על זמינות הנתונים באמצעות קיצורי דרך ופיצ'רים ייחודיים, את סרגל הכלים מתקינים תוך שניות בודדות (בכל דפדפן שהוא), כך שהמידע הופך לזמין ברגע.

הגישה לכלי העבודה ולמקורות המידע הפופולאריים הופכת גם ההיא לפשוטה ובין היתר: מידע אודות תכנים אחרונים שהועלו למאגרי מידע מובילים, חיפוש במנוע חיפוש גוגל היישר מסרגל הכלים, כלים מעולם השיווק באינטרנט וכיוצא בזאת.

רשימת הכלים שניתן למצוא בסרגל הכלים של אלקסה:

  • בדיקות ואופטימיזציה – (Inbound links) בדיקת קישורים נכנסים, Keywords density)) צפיפות מילות מפתח,Indexed pages) ) כמות דפים מאונדקסים,Domain age) ) וותק דומיין,(Who Is) פרטים על האתר, (Google data centers) מיקומים במרכזי המידע של גוגל, (Check links) בדיקת קישורים שבורים באתר,Page speed analysis) ) ניתוח זמן טעינת עמודי האתר,Bad neighborhood) check ) חיפוש קישורים לאתרים פסולים, Spider simulator)) הדמיית תצוגת אתר עבור זחלני Reciprocal link checker) ) מעקב אחר שלמות לינקים חיצוניים.
  • סטטיסטיקה ומחקר מילים – Alexa traffic details,Trendpedia מגמות פופולריות בבלוגים, Wordtracker Strategizer, Yahoo Clues, SEMRush, Wordpot.
  • מדדים ותעבורה – (PageRank check) פייג'ראנק נוכחי, Future PageRank) ) פייג'ראנק עתידי, ( Alexa rank) ציון אלקסה ,W3C validator) ) בדיקת קוד תקני, (CSS validator) בדיקת css תקני.
  • דיווחים ושרותי גוגל –(Spam report) דיווח על ספאם, (Webpage removal request) בקשת הסרת תוכן מגוגל,(Webmasters tools) כלים לבעלי אתרים כגון: גוגל אנליטיקס, גוגל אדוורדס, גוגל אדסנס,(Toolbar) סרגל הכלים של גוגל, Google Trends,Google Insights for Search ועוד.
  • מחוללים – (Robots.txt generator) יצירת קובץ לזחלנים, Meta tag generator)) יצירת תגי מטה לאתר, XML sitemap generator) ) מחולל מפת אתר,Domain typo generator)) מחולל שמות דומיין דומים ועוד.

מודל הרווח של סרגל הכלים אלקסה הוא פשוט, כל אדם / מקדם אתרים, יכול להשתמש בסרגל הכלים ללא עלות ולקבל מידע בסיסי בלבד ומאידך ניתן לשלם עבור שימוש מקיף בסרגל הכלים ולקבל את סך המידע, אותו יודע סרגל הכלים לספק לגולש.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button