אגריגטור (Aggregator)

בקצרה: אגריגטור הינה שיטה לאיסוף ומיון מידע, כאשר השימוש בה נעשה למטרות העברת מידע לאדם מסוים על פי העדפותיו, תחביביו, תחומי עניין וכדומה.

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, שיטת ה-אגריגטור מיושמת באופן מתוקשב על ידי מערכות מידע מתוכנות הבנויות באופן כזה המאפשר את העברתם של מקורות מידע רבים בפרק זמן קצר יחסית ובתדירות גבוהה, וכיוצא בזה ישנה חשיבות עצומה לשימוש באגריגטור בתהליך קידום אתרים.

סוגים שונים של אגריגטור

את השיטה לאיסוף ומיון מידע המכונה אגריגטור נהוג לסווג לשלושה סוגים עיקריים, האחד, אגריגטור אנושי המיושם על ידי גורם אנושי ומיומן (בתחום המידענות) האחראי לפעולת הבחירה ואצירת המידע , השני, אגריגטור מתוקשב המיושם על ידי מערכות טכנולוגיות ואלגוריתמים, והשלישי, אגריגטור משולב המשלב בין השניים.

מערכות RSS – הדור הראשון של האגריגטורים ברשת

מערכות (RSS (REALLY SIMPLE SYNDICATION הן למעשה האגריגטורים הראשונים שפעלו (ועדיין פועלים) בעידן הרשת. מערכות אלו מאפשרות לכל גולש/ת לקבל למחשבו האישי הודעה בכל פעם שיתווסף פריט מידע באתר מסוים אליו הוא נרשם, וזאת לצרכי קבל עדכונים, כאשר ההודעה אשר מגיעה לגולש/ת כוללת בתוכה תקציר על המידע החדש הממתין לו וכמובן קישור ישיר (לינק) לאתר בו מצוי המידע.

גוגל חדשות – האגריגטור המוכר והנפוץ ביותר בעולם

גוגל חדשות מהווה למעשה את האגריגטור המתוקשב הנפוץ והידוע ביותר במרחבי הרשת. אגריגטור זה הוא למעשה אלגוריתם של חברת גוגל אשר מיועד לצרכי סריקת אתרי חדשות ממקורות מידע שונים במרחבי הרשת והצגתם על פי נושאים שונים המעניינים את הגולש/ת באופן אישי וזאת על פי קטגוריות ונושאים אותם מגדיר הגולש/ת בעצמו.

בגרסה הישראלית של גוגל חדשות, עמוד הבית כולל בתוכו מספר קטגוריות אליהן הגולש/ת יכול להיחשף: חדשות בישראל, חדשות בעולם, עסקים, טכנולוגיה, ספורט, בידור ובריאות.

מלאכת איסוף המידע לצורך כך מיושמת על ידי האלגוריתמים של גוגל ביותר מ-280 מקורות מידע בעברית הכוללים בין היתר את אתרי החדשות המובילים בישראל, אתרי חדשות עצמאיים ואתרים רשמיים של מוסדות רלוונטיים בישראל.

GOOGLE ALERTS – אגריגטור מתוקשב נוסף של גוגל

גוגל אלרטס הינו כלי מתוקשב נוסף של גוגל המיועד למטרות איסוף מידע עדכני והעברתו לגולש/ת באמצעות התרעה למייל או דרך עדכון באמצעות מערכות RSS.

שירות זה מאפשר לגולשים לעקוב אחר תכנים חדשים המועלים לרשת בתחום העניין אותו הם הגדירו מראש וזאת באמצעות טופס ההרשמה לשירות הכולל בתוכו שדות כגון: נושא, תדירות ההתראה, שפה, אזור, כמות תוצאות ואופן קבלת ההתראה.

SOCIAL NETWORK AGGREGATION

 אגריגטורים הפועלים במרחבי הרשתות החברתיות, נחשבים לאחד מסוגי האגריגטורים המתפתחים ביותר במהלך השנים האחרונות. אגריגטורים אלו מיועדים לצרכי ליקוט ואיסוף מידע והצגתו במקום ייעודי בפייסבוק או בכל רשת חברתית אחרת, כאשר המידע מתמקד בתחום מסוים המאפשר יצירת קהילה חברתית בעמוד המרכזי אליו מועבר המידע ומונגש לגולשים.

שימוש באגריגטור במסגרת פעולות קידום אתרים

מנועי החיפוש השונים (וגוגל בראשם כמובן) נוהגים לסרוק אגריגטורים באופן שוטף ובתדירות גבוהה, ולכן, מומלץ לעשות שימוש באתרי אינטרנט שתפקידם לאסוף רסיסי מידע מאתרים שונים במרחבי הרשת, כחלק מפעולת אינדוקס עמודים פנימיים של האתר המקודם.

בשורה התחתונה 

אגריגטורים המהווים למעשה כלי עזר מתוקשב לצרכי איסוף, מיון והעברת מידע, מהווים כיום את הכלי המתפתח והחשוב ביותר בעידן בו אנו חיים.

הפעלת אגריגטורים הינה פעולה מומלצת לכל אחד ואחת מביניכם המעוניין להפיץ מידע ממוקד ומזוקק לקהלי יעד מדויקים.

בשנים האחרונות, תחום האגריגטורים נחשב לאחד מתחומי האינטרנט המתפתחים ביותר, וזאת לנוכח ריבוי מקורות המידע ובעיית עומס המידע עימה נדרש להתמודד כל גולש/ת.

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button