3 כלים שיאפשרו לכם להיות מאסטרים ב – SEO

לתהליך ה – SEO (קידום אתר) תפקידים מאוד חשובים וחיוניים להצלחת האתר / העסק שלכם. כדי להגיע למצב בו תהליך ה- SEO מתבצע באופן מקצועי, ראוי ואכן מאפשר את התקדמות האתר, בראש מעלה תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש השונים ושל גוגל בפרט, חשוב להקפיד ולבחון לעומק את מערכת ניהול התוכן של האתר.

כדי להיות מאסטרים בקידום אתר 😃,עקבו אחר האתר באמצעות הכלים אותם נציג בהמשך ועשו זאת בכל תחילת יום עבודה – אל תתעצלו ואל "תחפפו" כי כל יום הוא אקוטי!. אתם בקלות יכולים לאמץ לעצמכם את הרגל ובמקביל לשתיית כוס הקפה של הבוקר לערוך את המעקב ובדיקת תפקוד ה- SEO כפעולה הראשונה בכל תחילתו של יום.

במאמר זה, ריכזנו עבורכם דרכים יעילות, באמצעותן תוכלו לפקח אחר האתר שלכם ולנתר את בעיות ה- SEO (גם אם בהשכלתכם לא זכיתם להתמקצע בניהול שרתים). אומנם יש מספר דרכים באמצעותן ניתן לפקח אחר האתר, אך במאמר הבא אנו נציג עבורכם את הדרכים הפשוטות והיעילות ביותר, כך שכל אחד ואחת מכם יוכלו בקלות יחסית לערוך פיקוח מקצועי וכמובן אם תרצו להעמיק את הידע, הרי זה מבורך.

מאסטר SEO

  1. SEOradar

למי מכם שאינו מכיר את הכלי הזה, מדובר כלי מדהים מבית מארק מונרו. מטרת הכלי היא להתריע בפניכם כאשר מתקיימים שינויים טכניים במערך ה- SEO – שינויים שאתם רוצים לדעת עליהם כמה שיותר מהר. אתם אלו שיכולים לשלוט בניטור ולקיים אותו באופן יומיומי או בתדירות נמוכה יותר (פעמיים בשבוע וכיוצא בזאת).  SEOradar נוגע בשינויים המתרחשים בטקסטים, ברובוטים, במטא, בקישורים הפנימיים וכיוצא בזאת. את ההתראות על כל שינוי, אתם יכולים לקבל אל תיבת האימייל שלכם כך שהמעקב הופך לאפקטיבי ולא מצריך מכם כניסה לכלי או פעולה מיוחדת למעט לקרוא את המייל שלכם.

באתר הבית של SEORadar נכתב: "SEORadar בוחנת שינויי בדפי האתר ומתריעה בפני בעלי האתר (המשתמשים השונים) אודות שינויים בעלי השלכות פוטנציאליות וקשות של תהליך ה- SEO לרבות שינויים בכותרות, תגי קרוניקל ו- noindex שבורים ועוד הרבה יותר. SEORadar בודק מעל 100 שינויים ברורים באתר ומזהיר אתכם מפניהם. כל משתמש יכול להגדיר את הבדיקות החשובות לו כך שלא יפספס אותן".

  1. Little Warden

כלי המעניק למשתמש התראות חיוניות אחר בעיות מוסתרות. כל משתמש יכול במבט מהיר לצפות בלוח הבקרה/ניהול (דרך הצגת הבעיות) ולזהות את הבעיות שהתגלו במערך ה- SEO. מערכת ההתרעות של Little Warden היא די חכמה ומאפשרת התראות בזמן אמת. חשיבות התזמון היא גבוהה והיא תורמת להצלחה של האתר כולו לצד מניעת עונשים וצניחת מיקומים.

  1. Uptime Robot

בעוד SEOradar ו- Little Warden עוקבים אחרי פרטים טכניים הקשורים לקידום אתרים, אין מי שישים לב להשבתת האתר ואי הימצאותו באוויר. אין לנו ספק כי גם אתם גיליתם לא פעם (רגע לפני שאתם יוצאים הביתה או בדיוק לפני ארוחת שישי – זה הרי תמיד קורה בזמן הכי לא מתאים), שהאתר בו אתם מטפלים נפל לא באוויר. הגרוע יותר הוא שרק אחרי חפירה מעמיקה יותר, אתם מגלים שהאתר לא באוויר כבר לא מעט שעות ולפעמים ימים וכל זאת מבלי ששמתם לב. כדי להימנע מהפסדים הכרוכים בהיעלמות האתר מהרשת, חשוב להשתמש בכלי המתריע אודות כך. אנחנו ממליצים בחום על Uptime Robot. כלי זה מעניק לכם שירות ניטור אתר עבור 50 צגים וניתן להגדיר אותו בקלות, במהירות וללא עלות.

התראה אודות אתר שירד מהאוויר היא חשובה מאוד ובטח באים מדובר על אתר עבורו אתם מפעילים קמפיין PPC אזי, תוכלו להפסיק את הקמפיין, מבלי שתפסידו שקל, עד שתסדרו את הבעיה ותחזירו את האתר לאוויר. השליטה במערכת היא בידיים שלכם כך שאתם יכולים להגדיר את זמני ההתראה – תוכלו לבקש מהמערכת שתבדוק עבורכם את תקינות האתר והימצאותו באוויר כל 5 דקות, או בטווח ארוך יותר לבקשתכם.

מאסטר SEO

מעקב אחר דירוגים יומיים ואנליטיקס (בונוס)

הכלים שהוצגו מעלה, מיועדים עבור מי שמבקש להגיב באופן מהיר ומיידי (ומי שלא, סביר ולא תרצו שינהל את האתר שלכם או שאם זה אתם, כדאי שתשנו הרגלים). אנו מודעים לעובדה שלא כולם עוקבים אחר האתר על בסיס יומיומי ושיש כאלו שבוחרים לעקוב אחרי בעיות ולבצע עדכונים אחת לשבוע ולעיתים גם אחת לשבועיים, לשם כך אין צורך בכלים שהוזכרו מעלה.

באתרים גדולים בהם מתבצעת סריקה (של הדפים הפופולריים) בכל כמה ימים, מעקב יומיומי אחר בהחלט יכול לעזור לכם לגלות תקלות ובעיות ואף להוביל אתכם אל הדף הספציפי בו קיימת התקלה ובטח אם מדובר על אתר שנענש – מעקב יומי לצד אנליטיקות, הוא האינדיקטור הראשון שלכם לזיהוי הבעיות ושיפור תהליך ה- SEO באתר. כל עיכוב בטיפול בבעיה, עלול להסב השלכות "חמורות".

אנליטיקס (עדכני), גם מאפשר לכם לזהות (כבר) תוך 24 שעות כי מתרחשות באתר בעיות, כך שאם אתם מוותרים על הכלים אודותיהם המלצנו לכם לעיל, הקפידו לכל הפחות לעקוב אחר האנליטיקס.

Daily Rank Tracking

זו הדרך הקלה ביותר לפקח אחר בעיות SEO אך לא המועדפת עלינו באופן אישי, תודות לעובדה שיש מקום רב לטעויות. דפים שגוגל אוהב יזכו כמובן לביקורים תכופים יותר אך דפים אחרים, פחות. אם אתם רוצים לבצע מעקב איכותי, מוטב לעקוב באופן יומיומי על הדפים עם הכמות הגדולה ביותר של הביקורים אך לא רק.

Analytics

מרבית מכלי ה- Analytics, מאפשרים לכם לבנות תצוגה בהתאמה אישית ואף לקבל אימיילים על בסיס יום יומי. על מנת להפוך את עבודת ה- SEO שלכם ליותר מקצועית, כדאי לבדוק את הניתוח, שהתאמתם לעצמכם באופן אישי באופן קבוע.

לסיכום, אל תזניחו את מעקב ה SEO שלכם ועשו לעצמכם הרגל לבחון אותו בכל יום בבוקר! במידה ואינכם מוצאים את הזמן, דברו איתנו ויחד נוכל לעזור לכם לקדם את האתר באופן מקצועי!

צור קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל- 03-372-6226
Call Now Button